Rusza piłkarska wiosna!

• autor: real_fan2, 2021-04-22 20:50

Długo, bardzo długo musieliśmy czekać na ten dzień. Dla drużyn grających w obecnej kampanii Keeza A- klasa Brzesko blisko pięć miesięcy przerwy było wystarczającym czasem na dopięcie swojej formy na ostatni guzik i dopracowanie wszelkich detali piłkarskiego rzemiosła. Już za kilka dni startuje runda wiosenna!

W odróżnieniu od poprzednich sezonów, tegoroczna runda rewanżowa jest szczególnie przez nas wyczekiwana i wiążemy z nią naprawdę spore nadzieje. A to za sprawą dobrej postawy naszych zawodników na jesieni co zaowocowało piątą lokatą w aktualnej klasyfikacji a szanse na zajęcie drugiego miejsca (dzierżąca palmę pierwszeństwa Korona Niedzieliska wydaje się być poza zasięgiem) są jak najbardziej realne (tylko sześć punktów straty do Jedności Paleśnica).

Personalia

O ile przed rozpoczęciem rozgrywek w kadrze nie było większych przetasowań o tyle w przerwie zimowej na ruchy transferowe nie mogliśmy narzekać

Złą wiadomością z pewnością jest opuszczenie drużyny przez Wojciecha Woźniaka. Zawodnik, który niejednokrotnie potrafił zrobić różnicę w ofensywie oraz zdobył sporo ważnych bramek udał się na wypożyczenie do swojego macierzystego klubu- Pagenu Gnojnik

Rehabilitację po urazie kolana kontynuuje Wojciech Gnyla wobec czego nie będzie można na niego liczyć jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy. Od dłuższego już czasu niedysponowani są Andrzej Pachut i Marek Kowalski i trudno powiedzieć kiedy w końcu zobaczymy ich na boisku.

Są też i dobre wiadomości. Kadra zyskała aż czterech zawodników!

Kacper Ząbkowski (2002)- zawodnik ten w przeszłości grał w Piaście Czchów a ostatnio reprezentował barwy występującego w nowosądeckiej A-klasie Dunajca Nowy Sącz

Jakub Karpiel (2002) – piłkarskie pierwsze kroki stawiał w Bochni a następnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Przed przyjściem do Ivy występował w młodszych kategoriach wiekowych Sandecji Nowy Sącz

Tomasz Motak (1992) – wieloletni podstawowy zawodnik Olimpii Kąty. Święcił z nią największe tryumfy w tym mistrzostwo ligi okręgowej 2018/2019

Paweł Szot (2000)- wychowanek Olimpii Kąty. W swoim piłkarskim CV ma także występy w BKSie Bochnia. Na jesieni przywdziewał trykot sąsiadów z Kątów

Warto dodać, że Paweł i Tomasz dołączyli do Ivy na zasadzie półrocznego wypożyczenia

Na początek Pogórze Gwoździec

Drużyna z Gwoźdźca do wiosennych zmagań będzie przystępować z dziewiątej pozycji w tabeli z raczej bezpieczną przewagą przed strefą spadkową a także z realnymi szansami na wskoczenie kilka pozycji wyżej. Na własnym boisku zawodnicy Pogórza cztery razy zwyciężali, jedno spotkanie zremisowali a w dwóch musieli uznać wyższość rywala. Na inaugurację będą chcieli przełamać trwającą od 13 kolejki passę trzech porażek.

W szóstej kolejce kiedy to po raz pierwszy Iva mierzyła się z zespołem z Gwoźdźca padł remis 1:1. Mamy nadzieję, że tym razem uda się sięgnąć po pełną pulę punktów.

Pogórze Gwoźdźce – Iva Iwkowa

Sobota, godzina 16:00