Sięgamy po trzy punkty

• autor: real_fan2, 2019-06-09 23:11

Już przed meczem było wiadomo, że o rezultat z poprzedniego ligowego pojedynku będzie niezwykle trudno. Drużyna LKSu Uszew mimo, że nie jest potentatem czy choćby średniakiem ligi to zawsze potrafi sprawiać problemy naszej drużynie. Nie inaczej było też tym razem.

Iva miała doskonałą szansę aby już w 3 minucie ustawić mecz pod swoje dyktando. Powalany w polu karnym gości był Dariusz Nowak. Nie umknęło to uwadze arbitra, który bez wahania wskazał "na wapno". Do piłki podszedł ....Piotr Konieczny. Nasz golkiper przegrał jednak starcie ze swoim vis a vis z bramki Uszwi. Siedem minut później znów w roli głównej wystąpił Piotr Konieczny i tak jak na początku spotkania nie była to rola za którą można by pochwalić naszego golkipera. Z dystansu uderzał jeden z zawodników przyjezdnych. Konieczny nie złapał dobrze tej wydawało się niegroźnie lecącej piłki. Dopadł do niej Piotr Pabian, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Strata gola wprowadziła nerwowość w poczynaniach naszych zawodników. Mnożyły się niedokładności w podaniach, błędy indywidualne a bardzo wysoko ustawieni i twardo grający zawodnicy z Uszwi niejednokrotnie potrafili to wykorzystać zagrażając naszej bramce. W 34 minucie Iva skonstruowała akcję, która przyniosła zdobycz bramkową. Kacper Babiarski zagrał do Piotra Szota, który ładnym strzałem z okolic szesnastego metra pokonał Kacpra Grzesickiego. Świetnie w tej sytuacji zachował się Rafał Repetowski, który umiejętnie przepuścił piłkę zaadresowanej do strzelca bramki. Do przerwy nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Iva nadal nie imponowała pomysłem na grę, nieszablonowością i dokładnością czy to w podaniach czy strzałach. Prostymi środkami nasi zawodnicy potrafili jednak zagrażać bramce przyjezdnych. W 62 minucie wychodzimy na prowadzenie! Wojciech Gnyla kapitalnie ograł defensora Uszwi, wyłożył piłkę Dominikowi Urbańczykowi, który pewnym, spokojnym strzałem nie dał szans Grzesickiemu. Od tego momentu oglądaliśmy bardzo otwartą grę obydwu zespołów. Nie przekładało się to na klarowne sytuacje bramkowe choć gol czy to dla jednych czy to dla drugich wisiał w powietrzu. W fantastyczny sposób kolejną bramkę dla Ivy mógł zdobyć Michał Szot jednak piłka po jego pięknym strzale z dystansu wylądowała na poprzeczce i wróciła na plac gry. Na dziesięć minut przed końcem gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dariusz Nowak. Zadanie utrzymania wyniku przed coraz bardziej napierającą drużyną z Uszwi zostało więc utrudnione. Na szczęście udało się dokonać tej sztuki i trzy punkty zostały w Iwkowej

Iva Iwkowa 2:1 LKS Uszew

Bramki: Pabian 10' - P.Szot 34' , Urbańczyk 62'

Żółte kartki: P.Szot, Urbańczyk - Pachota, Tryliński, Więcław