Strona klubowa

Aktualności

Korona bezlitosna dla Ivy

• autor: real_fan2, 2017-04-08 21:57

Ciągle bez strzelonych bramek i bez zdobytych na boisku punktów. W szesnastej kolejce sezonu Korona Niedzieliska brutalnie obnażyła nasze bramki w praktycznie każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła zwyciężając aż 4:0.

Od pierwszych minut gospodarze pokazali, że to oni będą dyktować warunki gry czego dowodem był zdobyty przez nich gol już w dziewiątej minucie meczu. Z najbliższej odległości zawodnik Korony wybił piłkę spod nóg Roberta Grzesickiego i wpakował ją wprost do siatki. Podopieczni Rafała Polichta rządzili i dzielili na każdej długości i szerokości boiska. Nasi zawodnicy natomiast mieli spore problemy by wymienić dwa, trzy podania na połowie rywala a jedyną groźną sytuację udało się stworzyć po świetnym zagraniu Tomasza Kostrzewy do Dariusza Nowaka. Bramkarz Korony poradził sobie jednak z jego strzałem.  Wydawało się że uda się utrzymać stratę jednej bramki do gwizdka kończącego pierwszą połowę ale gospodarze mieli zupełnie inny plan. W 42 minucie skrzydłowy Korony zakręcił naszymi zawodnikami w okolicach linii końcowej boiska, dograł w pole karne a jego kolega z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki. Chwilę po wznowieniu gry ze środka pola przez Ivę, rywale ruszyli z kolejną akcją. Po lekkim zamieszaniu w naszym polu karnym piłka padła łupem zawodnika z Niedzielisk a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0. Przebieg pierwszych 45ciu minut wskazywał na to, że trzeba będzie szykować się na „kopanie leżącego” niż na remontadę w wykonaniu Ivy.

W 57 minucie miejscowi notują czwarte trafienie. Precyzyjny strzał z rzutu wolnego zawodnika Korony i nie najlepsza interwencja Grzesickiego spowodowały , że piłka wylądowała w siatce. Gracze gospodarzy dążyli do zdobycia kolejnych bramek ale zawodziła ich skuteczność. Iva natomiast nie potrafiła zawiązać groźnej akcji zaczepnej. Jedynymi groźnymi sytuacjami jakie udało się stworzyć to strzał głową Łukasza Zapióra i potężne uderzenie z dystansu Pawła Czecha, które wylądowało tylko na poprzeczce.

Korona Niedzieliska 4:0 Iva Iwkowa

Bramki: 9’, 42’, 43’ Korona

Żółte kartki: Ł. Kurzydło

Skład Ivy: R. Grzesicki, Ł. Zapiór, Ł. Kurzydło, B. Wnęk, W. Grzymek (75’ T. Strzelec), D. Nowak, P. Szot, T. Kostrzewa (45’ K. Babiarski), P. Czech, A. Pachut (60’ W. Gnyla), M. Kowalski (60’ P. Serafin)

Ławka rezerwowych: T. Strzelec, K. Babiarski, W. Gnyla, P. Serafin