Strona klubowa

Aktualności

Falstart na inaugurację

• autor: real_fan2, 2017-03-26 20:18

Historia lubi się powtarzać. To porzekadło idealnie obrazuje tego sezonowa historię pojedynków z drużyną Arkadią Olszyny. Kilka miesięcy temu kiedy to zaczynaliśmy kampanię 2016/2017 Arkadia wywiozła pełną pulę punktów z naszego terenu. Dzisiaj na inaugurację tym razem rundy rewanżowej znów okazali się lepsi i zwyciężyli nasz zespół 1:0.

Już początek meczu zwiastował, że o uzyskanie korzystnego wyniku będzie bardzo trudno. Kilka minut po rozpoczęciu gry Krzysztof Turek musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności kiedy to z bliskiej odległości głowa na bramkę uderzał zawodnik Arkadii. Miejscowi narzucili wysokie tempo gry. Bardzo szybko i przede wszystkim dokładnie wymieniali podania na całej szerokości i długości boiska. Podopieczni Roberta Skirły mieli natomiast spore problemy z konstruowaniem akcji na połowie rywala. Jedną z nielicznych akcji wypracował Darek Nowak, który następnie dograł do Marka Kowalskiego, jednak nasz snajper źle ułożył stopę do strzału i spudłował z niewielkiej odległości. Wyraźnie lepsza drużyna Mieczysława Żaby co rusz nękała nasze szyki obronne ale na nasze szczęście ani razu nie potrafili zaskoczyć Krzysztofa Turka. Z kolei jego vis a vis był praktycznie bezrobotny i pierwsze 45 minut spotkania zakończyło się bezbramkowym remisem.

Zaledwie 9 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu nasz golkiper został zmuszony do kapitulacji. Skrzydłowy gospodarzy świetnie wypracował sobie miejsce do oddania strzału a następnie kapitalnym uderzeniem z około dwudziestu metrów umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka nie zmieniła obrazu gry. Gracze z Olszyn nadal kontrolowali boiskowe wydarzenia, natomiast my nie potrafiliśmy znaleźć skutecznego sposobu na zawiązanie akcji zaczepnej i stworzenie zagrożenia pod ich bramką. Wyjątkami mogą być okazje Rafała Repetowskiego (sytuacyjny strzał w słupek) oraz znów Marka Kowalskiego. Jak się okazało trafienie z 54 minuty było jedynym w dzisiejszym meczu. Arkadia zasłużenie zwyciężyła w konfrontacji z Ivą

Arkadia Olszyny 1:0 Iva Iwkowa

Bramki: 54’ 1:0 Arkadia

Wyjściowa jedenastka: K. Turek, Ł. Zapiór, Ł. Kurzydło, K. Dzięgiel, W. Grzymek (60’ B. Wnęk), D. Nowak, P. Szot (60’ T. Kostrzewa), R. Repetowski, P. Czech, A. Pachut, M. Kowalski (75’ M. Kowalski)

Ławka rezerwowych: R. Grzesicki, T. Strzelec, T. Kostrzewa, K. Babiarski, P. Serafin, R. Skirło, B. Wnęk