Strona klubowa

Aktualności

Żółto-niebiescy gromią Victorię Bielcza.

• autor: danil12, 2015-08-30 23:41

Trzecia seria spotkań brzeskiej A-klasy przyniosła IVE trzy punkty. Po dobrym spotkaniu Iwkowianie pokonali Victorię Bielcza 5:2. Bramki dla żółto-niebieskich zdobyli: Nowak 3x, Repetowski i Dzięgiel.

W pierwszej odsłonie meczu obie ekipy rozgrywały piłkę w środkowej części boiska. Wynik w 18 minucie otwierają gospodarze. Bartek Wnęk posyła dokładne prostopadłe podanie przed pole karne do piłki dobiega Darek Nowak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa pierwszą bramkę w meczu. Już minutę po tym golu goście doprowadzają do wyrównania. Przed polem karym faulowany zostaje atakujący zawodnik Bielczy, strzał z rzutu wolnego broni Krzysiek Turek, niestety dobitka ląduje w bramce. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron gra IVY zmieniła się. Ataki naszych stały się śmielsze i częściej stwarzali zagrożenie pod bramką gości. W 56 minucie Nowak kolejny raz wpisuje się na listę strzelców. Wojtek Grzemek wbiega w pole karne i oddaje strzał, który przed siebie odbija bramkarze do futbolówki dobiega Nowak i z bliskiej odległości umieszcza piłkę w siatce. IVA cały czas szukała okazji do podwyższenia wyniki. W 65 minucie Damian Zięć z głębi pola otrzymuje podanie, które przed polem karym próbuje przechwycić rękami bramkarz przyjezdnych za co otrzymuje czerwoną kartkę. Grająca w przewadze IVA częściej gościła pod bramką gości. W 70 minucie Nowak strzela swoją trzecią bramkę. Nasz pomocnik dostaje podanie od Wnęk i decyduje się na strzał z 15 metra, który ląduje w „okienku” bramki. W 80 minucie Rafał Repetowski w środku pola odbiera piłkę, wbiega na szesnasty metr, oddaje strzał, który w pada do bramki tuż przy prawym słupku. Przez chwile gra podopiecznych Roberta Skirły rozluźniła się. Konsekwencją tego była strata drugiej bramki. Idealnie podanie z rzutu rożnego ląduje prosto pod nogami niepilnowanego na 11 metrze zawodnika gości, który pokonuje Grzesickiego. Tuż przed ostatnim gwizdkiem ostatnią bramkę w meczu zdobywa Krzysiek Dzięgiel. Michał Szot podaje z rzutu rożnego prosto na głowę Kumana, któremu nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do bramki.

Spotkanie zakończyło się okazałym, bo aż 5:2 zwycięstwem iwkowskiego LKS-u. Po tej wygranej podopieczni Roberta Skirły utrzymali 2. lokatę w tabeli.

Skład: Turek (73' Grzesicki) – Zapiór Ł., Zapiór P., Motak (70' Zięć K), Gwóźdź (38' Zięć D), Nowak, Dzięgiel, Szot, Repetowski, Wnęk, Kowalski (45' Grzymek).

Ławka rezerwowych: Grzesicki, Zięć K., Grzymek, Dziedzic, Zięć D.

Pod adresem fanklubivy2.futbolowo.pl/gallery/17949 można obejrzeć fotorelację z tego spotkania.