Strona klubowa

Aktualności

Trzecie zwycięstwo IVY.

• autor: danil12, 2014-04-13 22:18

W XXI serii spotkań IVA Iwkowa na własnym stadionie pokonała Victorię Porąbkę Uszewską 4:3. Było to trzecie zwycięstwo „żółto-niebieskich” w rundzie rewanżowej.

Iwkowianie do meczu przystąpili z kilkoma zmianami w składzie. Pauzujących za kartki Ł. Zapióra i T. Strzelca zastąpili odpowiednio D. Nowak oraz W.Gnyla. W wyjściowej jedenastce pojawił się R. Repetowski oraz A. Dziedzic.
Mecz rozpoczął się po myśli podopiecznych Bogdana Bogusa. Już na początku spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego M. Szota na bramkę zamienia R. Repetowski. Kilka minut po pierwszej bramce A. Dziedzic mija kilku zawodników i strzałem z 20 metrów podwyższa wynik meczu na 2:0. Bramkę na 3:0 zdobył M. Kowalski. Goście z Porąbki Uszewskiej szukali swoich szans na zdobycie pierwszej bramki. Jedną z nich wykorzystał S. Leś. Tuż przed końcem pierwszej odsłony spotkania w polu karnym J. Motak zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania pokazał na 11 metr.  Szansy na drugą bramkę nie wykorzystał S. Leś. Szansę na podwyższenie wyniku miał D. Urbańczyk, niestety przed strzeleniem bramki przyjął piłkę ręką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1 dla IVY.
Druga odsłona meczu rozpoczęła się od zmiany w składzie IVY D. Nowaka zmienił D. Ruszaj (obaj grali 45 minut w meczu juniorów). Wprowadzony D. Ruszaj w 64 minucie meczu otrzymuje podanie od D. Urbańczyka i w sytuacji sam na sam z P. Mleczko zdobywa bramkę. Goście jeszcze przed zakończeniem spotkania zdobyli dwie bramki. Najpierw w 81 minucie S. Leś uderzeniem z 30 metrów pokonuje wysuniętego M. Turka. Sekundy przed ostatnim gwizdkiem bramkę bezpośrednio w rzutu rożnego zdobywa L. Zych. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie.
Zwycięstwo pozwoliło „żółto-niebieskim” utrzymać 7. pozycję w tabeli i zbliżyć się na 5 punktów do będącej pozycję wyżej Olimpii Kąty.